Pohádka o životě

Manipulace

Manipulace a zase jen manipulace… ANEB VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM.

Po přečtení několika moudrých knih ze zdravotnického a farmaceutického prostředí a vyposlechnutí svědectví lidí, kteří se „dostali dál a hloub“ do principů farmacie, než my v „běžném životě“, mi přeběhl mráz po zádech a síla manipulace, která na mne dolehla, mně posadila na židli.

Až při čtení přistihnete ve vaší hlavě myšlenku „To je ale blbost.“, tak mějte jistotu, že právě tikáte tak, jak to manipulátoři toho světa, měli v úmyslu.

Došla jsem vlastně velmi smutného závěru, a přemýšlím, „proč žijeme“ a mezi „kým žijeme“. Lži a předení spikleneckých myšlenek, mi nikdy moc neříkali.

Víte, lidi by se neměli sortovat.

Trochu mne „popouzí“, jak po době převratu, všichni křičeli a odsuzovali komunismus a vykřikovali cosi o svobodě.

Lidi by se neměli sortovat…

Lidem můžete dát jméno, jaké chcete – komunisti, zloději, lháři, idioti… ale pořád mluvíte jenom o těch samých „lidech“. Název lidi nemění, jejich vlastnosti a zvyky taky nezmění.

Ať jim budete říkat, jak chcete, „Pepík Nováků“ zůstane v jádru vždycky stejným „Pepíkem Nováku“, ať je komunista, zloděj, lhář, idiot… Je to pořád tentýž člověk.

Zlý, vypočítavý lidi, práskači a dohazovači, budou stejný, ať jsou komunisti nebo ne.

A pak – komu pomohla ta „pokomunistická" svoboda?

Puncovaní demokraté, kteří číhali, jak ostříži, až vymění se svými „naoko nepřáteli“ svoje žezla. Udělali lidem krásné, předem pečlivě vypočítané divadlo. Unavený, utiskovaný a do velké míry velmi naivní národ, je vítal jako svojí spásu.- a hle… po těch pár letech… co z nás zbylo…

Intrikáni svobody dostali zelenou a kamarády staré strany (komunisty) oblékli do nových šatů, aby je nikdo nepoznal. A komunista nekomunista, začali rychle rozkrádat, co se dalo.

Komunismus „naučil“ lidi důvěře. Život v určitých jistotách Vás zbaví obezřetnosti a podezřívavosti, a to je to, co potřebovali.

Pokud jste si koupili jahodový jogurt, tak byl z jahod. Nikoli chemický výbuch se stopovým prvkem jahodové dřeně. Pokud jste uzavřeli smlouvu se sousedem, bankou, úřadem… nebyly v ní kličky, ani dodatky, které Vás přivedli na mizinu. Pokud jste si zaplatili zálohu, zboží jste dostali a firmu její majitel mezitím beztrestně nevytuneloval. Pokud jste vyhráli, dostali jste peníze, aniž jste museli k dosáhnutí výhry zakoupit nádobí za 20.000Kč…

Takže obrazně vzato, člověk žil psychicky mnohem klidněji. Jak plynuly roky, ztratil svojí obezřetnost a slova i sliby se naučil brát tak, jak byly vyřčeny.

Co všechno mocnářský zlodějíčci promysleli, nemůžeme ani domyslet.

 Vzácný vynálezy – „auta“, která nepotřebují benzín ani naftu, protože by fungovaly na základě výbojů, které jsou pochytitelné ze vzduchu, létající „auta“, která by se země ani nedotkla a jejich rychlost je nepřekonatelná, takové nápady smetli ze stolu a nepohodlné vynálezce „uklidili stranou“.

To se jim nehodí, těm, kteří ovládají fyzické životy úplně všech lidí na Zemi.

To nevadí, že zlikvidujeme zem, a že děti budou nemocný a budou žít na planetě, na které otráví vodu vrtama, zemi splodinama, do vesmíru pošlou tunu „odpadků“, který nám jednou asi spadnou na hlavu, do moře se „uklidí“ taky pěkná fůra sajratu… to nevadí, hlavně, že si postaví velkej dům, koupí si fáro a budou sedět na zlatým teleti.

 A po nich? Třeba potopa! Co jim je po nás! Však jsme pro ně jen hloupá lůza, co se pravdu nikdy nedozví.

 

O to, už jsme se postarali. Zaplatili jsme pořady, jakou jsou „seriozní a neúplatné televizní noviny“, zaměstnali jsme solidní novináře „co by přeci nikdy nelhali“. Vynálezce jsme smetli ze stolu a nebezpečných lidí jsme se zbavili.

Lidi zasypeme haldou negativních informací, dostaneme je do tak pohroužené nálady, že už nebudou mít z depresí sílu se ani bouřit. Deprese a negativita na člověka dopadá velmi těžce, nad ledasčím pak člověk mávne rukou a díky svým starostem už nemá sílu ani chuť bojovat za lepší zítřky.

A hned je krásně na světě. Aspoň pro někoho.

SÍLA NEGACE

Negativitu nepodceňujte, na lidskou mysl má velkou sílu. Národ ponořený do starostí a shrbený pod tíhou problémů, se stane shlukem tichým, vláčících se figurek, stínů bez sil, kdy nakonec začnou být zlý i lidi sami mezi sebou. A o to, těm nahoře jde. Rozvrácený kolektiv nemá žádnou sílu. Není jednota a v jednotě je velká síla. Bez jednoty je jen rozpolcenost a neschopnost hromadně cokoli podniknout.

 

Moc bych si přála, aby lidi otevřeli oči. Abychom přestali jen tupě koukat na to, jak se s námi zametá.

 

POVĚST O CIKÁNECH

Chtěla bych se malinko zastavit na velmi ožehavém tématu a to jsou „romové“, pokud se nikdo nebude zlobit, napíšu „cikáni“.

Cikán mi přijde "líbivější" výraz. Slyším v něm orient, stěhování, kočovný život a nespoutanost. Cikánky věštící budoucnost, vykládání z karet, čtení z ruky… Takový prostě cikáni jsou.

Kdosi nahodil udičku a rybička spapala návnadu na první nahození.

Cikáni mají velmi silné rodinné pouto. Na to se mi Evropani ani nehrabeme. Je mezi nimi úcta k rodině, i když, v dnešní době i sami cikáni připouštějí, že moderní mládež pohrdá jejich zvyklostem a leckdy i jim už děti přerůstají přes hlavu.

O cikánech se traduje jedna velmi stará legenda.

Kdysi velmi dávno, měli svou zem nedaleko Indie. Nedaleko řeky Gangy žila skupina obyvatel v čele s velmi mocným náčelníkem. Tento válečník měl syna jménem Tchen. V zemi Hindu vládl tehdy mocný král, který měl dceru, jménem Gan.

Po smrti velkého náčelníka a velitele, rozhodl se mladý Tchen, že se chce oženit s Gan. Lid považol Gan a Tchena za sourozenecký pár. I když příbuzní vůbec nebyli. Národ se tak rozpoltil na dvě strany a v té době, tamější kouzelník předpověděl zlé časy. A stalo se, že jeden z generálů Skinderů (vojsko Alexandra Velikého), vtrhl do země Hindu a krále zabil, vše zpustošil a odjel. Jeden z  lidu po náčelníkovi zeptal se Generála, co by se stalo, kdyby se bratr oženil se sestrou. Generál se rozlítil a tomuto člověku uštědřil políček. V ten okamžik se generál rozlétl na tisíc kousků, jako by byl hliněnou nádobou hozenou na skálu. Tehdy se národ rozdělil na definitivní dvě skupiny a ti, kteří Tchena neuznávali, vyhnali ostatní ze země. A velký kouzelník je ještě proklel, řekl:

Budeš navždy putovat po tváři země. Nebudeš dvakrát spát na stejném místě. Nenapiješ se dvakrát z jednoho pramene.

A takto začal již ve čtvrtém století před Kristem, dle této legendy, kočovný příběh Romů...

ROZEŠTVEME JE A BUDE KLID

A vrátím se zpět k národní negaci. K negaci mezi lidmi a tak ke ztrátě síly celku.

Dokonce i v dnešních moderních zaměstnáních se vedení snaží ukotvit do kolektivu dohazovače, práskače, kteří jsou nazváni „důvěrníky“. Lidi neví, komu mohou věřit, bojí se někde něco říct, něco udělat a nejistota oslabuje soudržnost celku.

Jak jednoduché – poštveme“bílé“ proti „černým“ k rasové nenávisti je nenápadně doženeme. Cikáni jsou nebezpeční. Drží při sobě a mohli by nás ohrozit. Bílí jsou hlupáci, hodíme návnadu, oni to spolknou a ještě budou nenávidět „černé“.

A už to jede.

                Nepřijde Vám divné, že cikáni mají více sociálních jistot, než my?

Už jste viděli početnou „bílou“ rodinu, která se jde rvát o svoje příjmy na sociálku? A v tom je zakopaný pes.

Ti nahoře se cikánů bojí, cikáni by vtrhli na hrad jedna dvě, to by byla mela. Oni to vědí, tak jim vymyslí hodně přídavků, a tím se jich zbaví. „bílým“ se nevymyslí přídavky žádné. Za „a“ nikdo z nás na sociálku nepoletí a za „b“, budeme nenávidět cikány a to je cíl celé akce.

Jednu společnost pěkně rozdělíme na dva tábory, oni jsou blbci, ti to neprokouknou a my zatím budeme v klidu krást.

                Je to velice smutné.

Domnívám se, že spojení „černých“ a „bílých“ je stěžejním bodem k tomu, abychom nahnali strach těm „nahoře“, aby se začali bát, že ne všechno, je tak pod kontrolou, jak se spoléhají. Až moc se jim podařilo vyvolat v lidech nenávist mezi sebou.

Anketa

Co si myslíte o skryté manipulaci mezi námi?

nic takového neexistuje (10)
48%

je to celkem šokující, překvapilo mne to (2)
10%

je mi to jedno (1)
5%

vím to, snažím se žít jinak (8)
38%

Celkový počet hlasů: 21

Diskusní téma: Pohádka o životě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek